KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455085
*
nr 1245 5085
Johan Lodewijk van Leemputten
(1840-1910), Belgien
Oljemålning, Gård med hönor. Signerad, daterad 1866. Olja på pannå, 23x35 cm
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 20:59:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 19:47:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johan Lodewijk van Leemputten
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Läs mer om Johan Lodewijk van Leemputten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt europa europeisk gård med hönor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Johan Lodewijk van Leemputten
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Läs mer om Johan Lodewijk van Leemputten
nr 1245 5085
Johan Lodewijk van Leemputten
(1840-1910), Belgien
Oljemålning, Gård med hönor. Signerad, daterad 1866. Olja på pannå, 23x35 cm
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 19:47:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johan Lodewijk van Leemputten
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.Läs mer om Johan Lodewijk van Leemputten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt europa europeisk gård med hönor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19